KnaufKnauf

Гіпс КНАУФ

Weiter

Гіпс, основна речовина з якої створюється гіпсокартон - один з найдавніших будівельних матеріалів на Землі. Його білий колір, здатність твердіти при з'єднанні з водою, можливість надання тверднучому складу будь-якої форми давно використовують скульптори і архітектори. Для них він головний робочий матеріал. Завдяки здатності швидко набувати міцність і потрібну форму та виключну екологічну чистоту велика роль гіпсу і в медицині. Відомий в минулому як «алебастр», він широко застосовувався в усьому світі при проведенні ремонтних і будівельних робіт - для внутрішнього оздоблення приміщень та прикраси інтер'єрів ліпниною на стелях і стінах.

У надрах Землі гіпс присутній у вигляді каменю - породи осадового походження декількох різновидів. Він може бути на вигляд щільним з дрібнозернистою структурою і сахаровідним у зламі або грубозернистим з безладно розташованими кристалами, складатися з ниткоподібних кристалів з шовковистим відливом або бути пластинчастим з прозорими кристалами шаруватої структури. Колір породи - білий, жовтуватий, світло-сірий - залежить від наявності або відсутності в породі різних домішок.

Гіпсове в'яжуче, що використовується у будівельній практиці, виготовляється в основному з природного гіпсового каменю - двуводного сульфату кальцію (СaSO4х2H2O ).

Для того, щоб гіпсовий камінь перетворився у в'яжуче, його піддають температурній обробці, під час якої відбувається зневоднення. При звичайних умовах вода виділяється у вигляді пари, а при підвищеному тиску вона може бути отримана в краплинному стані. Така вода з кристалів - найчистіша в природі, а гіпсове в'яжуче, як і вся продукція на його основі, - екологічно чистий негорючий будівельний матеріал, наприклад, гіпсокартон.

Вироби з гіпсу мають високий ступінь стійкості до вогню. А сам матеріал створює комфортне середовище проживання завдяки збереженню в уже готових виробах здатності вбирати зайву вологу з повітря і в міру зниження вологості віддавати її назад. Він ніби дихає разом з вами. Застосуванню і розвитку можливостей використання гіпсу в будівництві присвятило і присвячує своє життя не одне покоління родини КНАУФ. І можна стверджувати, що багато в чому завдяки діяльності цієї сімейної компанії гіпс займає зараз гідне місце серед інших будівельних матеріалів.

У нашій країні з середини минулого століття гіпс був відсунутий на задній план через низьку якість продукції, що вироблялася на його основі, а також пріоритетного розвитку великопанельного домобудівництва. Прихід КНАУФ дозволив не тільки відродитися підприємствам будіндустрії, а також добувним і переробним компаніям, але і цьому екологічно чистому матеріалу сказати нове слово в архітектурі та будівництві. Про це свідчить практика виробництва виробів на дочірніх підприємствах КНАУФ в Україні і широкого використання їх при спорудженні найпрестижніших об'єктів в самих різних регіонах країни.